معرفی انواع دستکش ایمنی،ttfe.ir،09125000923

آشنایی با دستکش ایمنی:

شعار اول ایمنی بعد کار، این روزها بیش از هر چیزی در کارگاه‌ها، کارخانه‌ها و ساختمان‌های، در حال ساخت به گوش می‌رسد. این شعار نشان از واقعیتی پراهمیت است. که اگر رعایت نشود، صدمات جبران‌ناپذیر مالی، جانی و … به وجود می‌آورد. رعایت نکات ایمنی، در هنگام کار مستلزم وجود ابزار و تجهیزات حرفه‌ای و مناسب کار است. بسیاری از مشاغل، نیازمند وسایل و تجهیزات بسیار ساده‌ای هستند. که با استفاده از آن‌ها می‌توانند،کار خود را ایمن‌تر و مطمئن‌تر پیش ببرند. دستکش یکی از وسایلی است. که بسیاری از کارگران و افراد فعال، در حوزه‌های مختلف در هنگام کار، فعالیت، جوشکاری و برش چوب و فلزات، باید از آن استفاده کنند. دستکش‌های ایمنی مخصوص، از پارچه‌های متفاوت و باضخامت‌های گوناگون، تهیه می‌شوند. تا از هرگونه آسیب سطحی جلوگیری کنند. 

دستکش ایمنی چیست.

دستکش‌ ایمنی،مانند سایر دستکش‌های جفتی،انگشت‌های دست را تا مچ پوشش می‌دهند. و از دست در برابر عوامل گوناگون حفاظت می‌کنند. این دستکش‌ها عمدتاً از پارچه‌های لاتکسی، پلاستیکی، نیتریل، پلی استر و نخ هستند. و ضخامت آن‌ها از دستکش‌های معمولی بیشتر است. برخی از آن‌ها ضد آب، ضد برش و ضد لغزش هستند. معمولاً رویه‌ی آن‌ها، متفاوت از قسمت درونی دست است. برخی از این دستکش‌ها در قسمت انگشت‌ها، بیرون‌زدگی‌هایی دارند. که برای نگه‌داشتن اجسام مناسب هستند. 

مدل های متنوع دستکش ایمنی.

دستکش‌های ایمنی و لاتکس، ازنظر شکل تقریباً یکسان هستند. تنها ازنظر لایه‌ها و میزان قد دستکش، با یکدیگر متفاوت هستند. برخی از آن‌ها تا آرنج هستند. و از چندین لایه تشکیل شده‌اند. که از مقاومت بالایی برخوردار هستند. 

نکات مهم در خرید دستکش ایمنی

برای خرید و سفارش دستکشهای ایمنی بهتر است. به نوع فعالیت و کار خود ابتدا توجه کنید.براساس نیازتان، دستکش موردنظر خود را تهیه کنید. دستکش‌های ایمنی، در سایزهای مختلف کوچک، متوسط و بزرگ طراحی و تهیه می‌شوند. به همین دلیل بهتر است. متناسب با سایز دست و انگشت‌های، خود دستکش را انتخاب کنید. که هنگام کار از دست درنیاید. 
برای سفارش آنلاین انواع دستکش‌های ایمنی و کف دوبل می‌توانید. به فروشگاه اینترنتی تامین تجهیزات فنی اتحاد مراجعه کنید.

در ادامه به معرفی مهم‌ترین نکاتی که در انتخاب دستکش باید دقت کنید می پردازیم:

  • مقاوم در برابر ضربات مکانیکی، حرارت و جریان برق
  • ضد ارتعاش و ضربه
  • دوام بالا در برابر مواد شیمیایی و رادیواکتیو
  • سبک و ضد حساسیت
  • دارای تهویه مناسب برای جلوگیری از تعرق
  • انتخاب دستکش متناسب با سایز دست

آشنایی با کاربرد دستکش ایمنی.

دستکش ضد برش

دستکش ضد برش:

یکی از مهم ترین لوازم ایمنی، برای کسانی که با ابزارآلات برشی و ماشین آلات سنگین کار می کنند. دستکش ایمنی ضد برش است. دستکش ضد برش در برابر نیروی وارده، از تیغ برش و پارگی مقاومت بالایی دارد.

از این دستکش، در کارهای مختلفی مانند نجاری، تراش کاری و سنگ تراشی، استفاده می‌شود. در تهیه این محصول، از مواد مختلفی مانند چرم، لاتکس و کتان استفاده می‌شود. نکته‌ای که در انتخاب دستکش ضد برش باید مد‌نظر قرار دهید. فیت بودن دستکش است. زیرا درصورتی که چسبندگی لازم را نداشته باشد. از دست کاربر می‌لغزد و باعث بروز آسیب می شود. از جمله مهم ترین کاربردهای این دستکش، در مشاغلی مانند باغبانی، تعمیرات و تاسیسات، مونتاژ‌کاری، بسته بندی و کار در محیط های کارگاهی و ساختمانی است.

دستکش ایمنی کار،دستکش فلزی

دستکش ایمنی کار:

این دستکش برای کار با فلزات، مواد اسیدی و شیمیایی و جابجایی مواد تیز و برنده مناسب است. این نوع دستکش بافت فلزی و زنجیری دارد. که از دست در برابر خطر مواظبت می‌کند. به دلیل داشتن بافت فلزی، به این محصول، دستکش فلزی هم می‌گویند. از مهم‌ترین ویژگی‌های این دستکش، مقاومت در برابر ضربه و اجسام تیز است.از آن بیشتر در قصابی و تراشکاری استفاده می‌شود.

دستکش زنجیری

دستکش زنجیری:

این دستکش محافظی برای جلوگیری از بریدگی است. و طراحی آن به گونه‌ای است، که می توان از آن روی دستکش‌های، دیگر استفاده کرد. حلقه‌های این دستکش از فولاد ساخته شده است. که بسیار مستحکم است. این دستکش به صورت تکی به فروش می رسد. تمیز کردن آن بسیار راحت است.به همین جهت از آن بیشتر، در مشاغلی مانند قصابی و آشپزی، استفاده می‌شود.

دستکش چرمی، دستکش جوشککاری

دستکش چرمی یا دستکش جوشکاری:

یکی دیگر از انواع دستکش، دستکش چرمی است. که از آن در جوشکاری، تراشکاری، تاسیسات، ساختمان سازی و امور عمرانی استفاده می شود. تا خطر آسیب احتمالی به کاربر را به حداقل برساند.

دستکش ایمنی ضد اسید و مواد شیمیایی

دستکش ایمنی ضد اسید و مواد شیمیایی:

هنگام کار با مواد شیمیایی و اسیدی،باید مراقب آسیب‌های احتمالی که ممکن است، به پوست، چشم و دست برسد باشید.دستکش ضد اسید انعطاف‌پذیری،بالایی داشته و کار با آن ساده است. در تهیه دستکش ضد اسید،از موادی مانند لاستیک و مواد پلیمری، همچون نیتریل، PVC، بوتیل، نئوپرن و وایتون استفاده می‌شود.

از این دستکش در آزمایشگاه های صنعتی و شیمیایی، پالایشگاه‌ها، صنایع غذایی، تولیدات دارو و محصولات بهداشتی، بیمارستان و درمانگاه‌ها استفاده می‌شود.

دستکش آتش نشانی

دستکش آتش نشانی:

یکی از مشاغل مهم،که استفاده از دستکش ایمنی، در آن بسیار مهم است. آتش نشانی است. دستکش ایمنی آتش نشانی، از آسیب‌هایی مانند سوختگی و جراحت جلوگیری می‌کند. در انتخاب دستکش آتش نشانی باید موارد زیر را مد نظر قرار دهید:

  • دارای آستر محافظ و مچ بند
  • مقاومت بالا در برابر آتش، سرما و گرما
  • تهویه مناسب برای جلوگیری از تعریق